Prawo przyciągania – potęga myśli

Pojęcie prawo przyciągania stało się popularne dzięki filmowi The Secret z 2006 roku oraz książce pod tym samym tytułem. Mało kto jednak wie, że sam termin pojawił się po raz pierwszy dokładnie sto lat wcześniej. Czym zatem jest owo tajemnicze prawo i dlaczego tak wiele osób nagle uwierzyło w jego moc odmiany ludzkiego życia?

Myśleć, czuć, działać

Prawo przyciągania opiera się na założeniu, że myśli i emocje to jedna z najważniejszych sił działających we wszechświecie. Żadna myśl, żadna emocja nie zanika – raz puszczona w eter, przyciąga do siebie kolejną myśl/emocję, która odnajduje następną itd. W ten sposób ludzie o podobnym usposobieniu tworzą większe grupy, które z kolei wiodą taki tryb życia, jaki współgra z ich sposobem postrzegania i odczuwania.

Niestety, wielu spośród nas posiada tendencję do nieustannego zamartwiania się i widzenia świata w czarnych barwach. Taka postawa jest wyjątkowo niekorzystna, tworzy bowiem wokół danej osoby złą aurę, przyczyniając się do obniżenia poziomu jej życia materialnego i uczuciowego. Mówiąc jeszcze jaśniej: prawo przyciągania zakłada, że dostajemy dokładnie to, o czym myślimy. Jeżeli czyjeś myśli i emocje posiadają wydźwięk negatywny, osoba ta nie powinna się spodziewać od losu niczego dobrego.

Co zatem należy zrobić? To banalnie proste: zmienić sposób myślenia! Pozytywne nastawienie połączone z pewną określoną postawą wobec wszechświata sprawi, że okoliczności zaczną się niemal natychmiast układać dla człowieka korzystnie.

Nauka odczuwania wdzięczności

Kluczowym słowem przy stosowaniu prawa przyciągania jest wdzięczność – należy być bezgranicznie wdzięcznym wobec wszechświata za wszystko, co się do tej pory od niego otrzymało.

Ten rodzaj wdzięczności niejako automatycznie wyzwala pozytywne nastawienie do rzeczywistości, a to z kolei sprawia, że umysł ludzki uwalnia się od pesymizmu. Dzięki temu może prosić o więcej. Ponieważ zaś jego prośba okazuje się spokojna i niewymuszona, posiada niemal stuprocentową gwarancję, że wszechświat ustosunkuje się do owej prośby pozytywnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *